Rodinné lyžování na Sternsteinu jen kousek od lipenského jezera

Sternstein je menší rakouské lyžařské středisko s příjemnou rodinnou atmosférou vzdálené od lipenského jezera jen několik minut jízdy autem. Sternstein se stává čím dál oblíbenějším u českých lyžařů, protože leží hned za hraničním přechodem Vyšší Brod – Studánky ve směru na Bad Leonfelden. Po rozsáhlé modernizaci v roce 2009 se můžete na Sternsteinu těšit na příjemné lyžování pro rodiny s dětmi i sportovnější lyžaře a pohodlnou přepravu na kombinované 8místné kryté kabinkové a 6sedačkové lanovce. Díky sněžným dělům pokrývající všechny sjezdovky a příznivé nadmořské výšce 814 – 1102 m si zde zalyžujete od prosince do konce března.
Mapa skiareálu Sternstein
 
Sjezdovky na Sternsteinu jsou vhodné pro lyžaře a snowboardisty všech věkových kategorií. Zatímco atraktivní sportovní trať Slalomhang prověří Váš lyžařský um, rodiny s dětmi a začátečníci si užijí na sjezdovce Standartabfahrt a téměř 2 km dlouhé a příjemné sjezdovce Schlepplifthang plynule přecházející v rodinnou Familienabfahrt.
 
Na Sternsteinu nezapomínají ani na nejmenší lyžaře. Rodiny s malými dětmi nejvíce ocení prostorné dětské hřiště Království dětí s pohodlným 179 m dlouhým pojízdným kobercem a také krytou 8místnou kabinkovou lanovku kombinovanou se šestidedačkovou lanovkou, která v dolní i horní stanici pro bezpečný nástup a výstup lyžařů zpomaluje. Děti do 6 let v doprovodu rodičů lyžují zdarma.
 
Přímo u lanovky si můžete pochutnat v restauraci na výborných specialitách a o víkendu zatančit v lyžařské obuvi při typickém après ski. Parkování na Sternsteinu je zdarma a přímo pod lanovkou. V blízkém okolí se nachází pravidelně udržované běžecké stopy.

Sjezdové tratě:

  1. Slalomhang: 1550 m – červená
  2. Standartabfahrt: 1600 m – modrá
  3. Schlepplifthang + Familienabfahrt: 1850 m – červená/modrá
  4. Dětský park „Království dětí“ – 179 m dlouhý pojízdný koberec a slalomová dráha se zvířecími figurkami
Všechny sjezdovky jsou pokryté moderním zasněžovacím systémem, který garantuje sněhovou jistotu od prosince do konce března!